KONUKLAR

Noriyuki Abe

noruyuki abe

Yönetmen

Bleach ve Boruto’nun yönetmeni Noriyuki Abe Comikon İstanbul’da!

1961 Kyoto doğumlu Noriyuki Abe Studio Pierrot’nun izleyicilerle buluşturduğu Bleach, Yu Yu Hakusho gibi ödüllü animelerin yönetmenliğini yapmıştır. En son animesi Boruto ile dünyayı kasıp kavuran Abe’yi GTO, Kuroshitsuji (Kara Kâhya), Nanatsu no Taizai (Yedi Ölümcül Günah) animelerinden de biliyoruz.

Satoshi Shiki

satoshi

Mangaka

Dünyaca ünlü manga serisi “Titana Saldırı: Çöküşten Önce”nin çizeri Satoshi Shiki COMiKON’da!

1970 doğumlu olan sanatçı “RIOT” “KAMIKAZE”, ” Daphne in the Brilliant Blue ” ve “XBLADE” gibi eserlerde çalıştı. Şimdilerde DORORO mangası için Champion RED manga dergisinde (Akita Shoten tarafından yayınlanmakta) ve orijinal hikayesi Hajime Isayama’nın olan Attack on Titan : Before the fall (Aylık çıkan Shonen Sirius dergisinde)üzerinde çalışmaktadır.

Toru Furuya

toru furuya

Seslendirme Sanatçısı

Dragon Ball’un Yamcha’sı, One Piece’in Sabo’su deneyimli seiyuu Toru Furuya Comikon İstanbul’da!

1953 Yokohama doğumlu Toru Furuya çocukluğunda Himawari Tiyatro Grubu ile sahne aldı. Anime sektöründe Gundam ve Battleship Yamato gibi serilerle daha yetmişli yıllarda ismini kanıtladı. Ardından Yamcha (Dragon Ball), Pegasus Seiya (Saint Seiya), Mamoru Chiba-Tuxedo Mask (Sailor Moon), Sabo (One Piece) gibi önemli karakterlerin yanında Detective Conan, Macross, Black Jack, Urusei Yatsura, GTO, Inuyasha, Pokemon, Bleach gibi ünlü serilerde çalıştı.

Yuriko Yamaguchi

yuriko yamaguchi

Seslendirme Sanatçısı

Yaklaşık 30 yıldır anime sektöründe seslendirme sanatçısı (seiyuu) olarak çalışan Yuriko Yamaguchi Comikon İstanbul’da!

1965 Osaka doğumlu Yuriko Yamaguchi’yi Nico Robin (One Piece) ve Orochimaru (Naruto) gibi önemli karakterlerin sesiyle tanıyoruz. Usta seslendirmen Neon Genesis Evangelion, Pokemon, Detective Conan, Inuyasha, Shaman King, Full Metal Panic!, Hajime no Ippo ve Clannad gibi tüm dünyada ses getirmiş pek çok animede çalışmaktadır.

Shigetaka Mochizuki

shige

Asurafilm (Kurucu)

Asurafilm’in kurucusu Shigetaka Mochizuki, kariyerine manga çizeri olarak başlamış, 2013 yılında Asurafilm’i kurarak anime yapımcılığına geçerek aralarında Doraemon, MonsterZ MATE, GUNDAM, BATMAN NİNJA, Berserk, World of Final Fantasy ve Little Witch Academia gibi dünyaca ünlü birçok yapımda yer almıştır.

Aoki Yu

aoki

Asurafilm (Animasyon Sanatçısı)

Şu anda Asurafilm bünyesinde görev yapmakta olan animasyon sanatçısı Aoki Yu’nun  animelerde teknolojik ve fantastik silah tasarımları üzerine çalışmaları bulunmaktadır. Akame ga Kill, Granblue Fantasy the Animation, Steins;Gate gibi birçok serinin animasyonlarında çalışmış olan Yu, ayrıca Sword Art Online’da ateşli silahların tasarımını üstlenmiştir.

Sayuri

sayuri

Asurafilm (Youtuber)

Japonya’dan ülkemize gelen Youtuber Sayuri Çinçe, Tayvanca ve Japonca dillerinde yayınlar yapmakta.

Yumeshi Kokubun

yumeshi

Dragon Artist

The Dragon Artist olarak bilinen Yumeshi Kokubun, COMİKON-İstanbul’da olacak!
Kendine has tekniği ile ejderha çizerek tüm dünyayı dolaşan genç çizer Yumeshi, yapacağı Live-draw etkinliğinde tekniklerini paylaşacak. Uzakdoğu’da bilgelik sembolü olan ejderhanın hikâyesini kaligrafi
ile birleştirdiği bir perfomansla anlatacak.

Jocelyn Bouchet

hado jocelyn

HADO (Yönetici)

8 yılı aşkın süredir Japonya’da yaşamakta olan Jocelyn Bouchet, Bilişim Teknolojileri ve otomotiv sektöründe pazarlama geçmişine sahip bir isim.
Kendisi şu an HADO’nun yaratıcısı olan Meleap’de bu sporun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarındaki konumunu geliştirmek için lisans ve reklam stratejisini yönetiyor. Amacı ekibi ile birlikte HADO’yu spor endüstrisinin geleceğinde bir referans olarak sunmaktır.

Jean Wacquet

jean wacquet

Editions Soleil (Baş Editör)

Fransa’nın en büyük çizgi roman yayınevlerinden Edition Soleil’in baş editörü Jean Wacquet, çizgi roman sanatçısı olmak isteyen yetenekli gençleri arıyor. Wacquet hem başarılı bir portfolyonun nasıl olması gerektiği konusunda seminer verecek, hem de uluslarası düzeyde çizer olmak isteyenlerle tanışarak portfolyolarını değerlendirecek. Çizer olma hayali kuranların kesinlikle kaçırmaması gereken büyük bir fırsat daha COMiKON’da.