Cosplayer Katılım Kuralları

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek COMİKON-İstanbul Festivali kapsamında, ülkemizde yüksek kalitede, özgün ve yaratıcı sanatçıları teşvik etmek amacıyla festival alanında birçok içeriği bir araya getirmekteyiz.   COMİKON kurgusal karakterlerin kostümleri ile alanda dolaşmak isteyen katılımcılara açıktır.  

 COMİKON-İstanbul’da cosplay yaparak katılmak isteyen ziyaretçilerimizin aşağıdaki konularda hassasiyet göstermesi rica olunur. 

  • Cosplay yapacak ziyaretçilerimiz yanlarında kesici, delici alet, saç spreyi, saç boyası veya duvarlara ve çevreye sıçrayacak herhangi bir boyayıcı madde  getirmemelidirler. Bu yüzden hazırlığınızı önceden yapmanız rica olunur. Kostümün bir parçası olsa bile kabul edilmeyecektir. Ucu yumuşatılmış ve kesici olmayan uygun malzemeden üretilmiş prop’larınızı getirebilirsiniz.
  • Katılımcılar geldiklerinde soyunma odasında üstlerini değiştirip, eşyalarını vestiyere bırakabilirler. Ardından kendilerine vestiyer kayıt numarası verilecektir. Vestiyer ücretsizdir. Lütfen etkinlik alanında size gerekebilecek özel eşyalarınızı vestiyere bırakmak yerine yanınıza alınız. Bu hem sizin, hem de vestiyerdeki görevli arkadaşlarımızın işini kolaylaştırır.
  • Eşyalarınızı soyunma odalarında bırakmayınız. Odayı kullanacak diğer cosplayerlar için mümkün mertebe düzenli ve temiz tutunuz.
  • Cosplay destek masasında, kostümlerinizde oluşabilecek sorunlar için için iğne, iplik, yapıştırıcı madde bulunacaktır.
  • Tuvaletlerde herhangi bir hazırlanma işlemi yapmamalısınız.  
  • 20 Ekim Pazar günü Cospower – Cosplay Defilesine katılmak ve fotoğrafınızın çekilmesini istiyorsanız buraya tıklayarak form üzerinden başvurunuzu yapınız. Kabul edilen başvurular COMİKON-İstanbul ve Cosplay Türkiye Facebook sayfası üzerinden duyurulacaktır. Kabul edilen katılımcılar etkinliğin ikinci günü (20 Ekim 2019) festivale ücretsiz olarak giriş yapabilirler. Girişte kostümlerini ve kimlik kartlarını yanlarında getirmeleri yeterlidir.
  • Etkinliğimizde Cosplay yarışması olmayacaktır. Amacımız cosplay konusunda rekabetçi bir ortam yaratmak değil, cosplay yapan kişilerin bir araya gelip güzel vakit geçirebilmesidir. Şimdiden hepinize iyi eğlenceler dileriz.

COSPOWER BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN – SON BAŞVURU TARİHİ 10 EKİM 2019