TV TOKYO SHOW

Türkiye’de bir ilk!: Japonya’nın en büyük medya kuruluşlarından TV TOKYO COMiKON’da!

Naruto, Boruto, One Punch Man, Fairy Tail, Bleach, Soul Eater, Evangelion, Gintama, Pokemon, SONİC X, Yu-Gi-Oh gibi dünyaca ünlü serilere imza atan önemli bir anime üreticisi olan TV TOKYO, orijinal anime ürünlerini ve V-Tuber (Virtual Youtuber) teknolojilerini anime severlerin beğenisine sunacak.

Bunun dışında TV Tokyo maskotu, katılımcılara kendi özel dansını öğretecek.

Ayrıca Pazar günü iki ünlü anime seslendirme sanatçısı ve bir yönetmen ile söyleşi de TV Tokyo Show içinde yer alacak. Bu isimler Toru Furuya, Yuriko Yamaguchi ve Noruyuki Abe.

Toru Furuya 20 Ekim Pazar Günü Comikon İstanbul'da

1953 Yokohama doğumlu Toru Furuya daha altmışlı yıllarda iş hayatına atıldı.
Çocukluğunda Himawari Tiyatro Grubu ile sahne aldı. Anime sektöründe Gundam ve Battleship Yamato gibi serilerle daha yetmişli yıllarda ismini kanıtladı. Ardından Yamcha (Dragon Ball), Pegasus Seiya (Saint Seiya), Mamoru Chiba-Tuxedo Mask (Sailor Moon), Sabo (One Piece) gibi önemli karakterlerin yanında Detective Conan, Macross, Black Jack, Urusei Yatsura, GTO, Inuyasha, Pokemon, Bleach gibi ünlü serilerde çalıştı.

Yuriko Yamaguchi 20 Ekim Pazar Günü Comikon İstanbul'da

Yaklaşık 30 yıldır anime sektöründe seslendirme sanatçısı (seiyuu) olarak çalışan Yuriko Yamaguchi Comikon İstanbul’da! 1965 Osaka doğumlu Yuriko Yamaguchi’yi Nico Robin (One Piece) ve Orochimaru (Naruto) gibi önemli karakterlerin sesiyle tanıyoruz. Usta seslendirmen Neon Genesis Evangelion, Pokemon, Detective Conan, Inuyasha, Shaman King, Full Metal Panic!, Hajime no Ippo ve Clannad gibi tüm dünyada ses getirmiş pek çok animede çalışmaktadır.

Noruyuki Abe, 20 Ekim Pazar Günü Comikon İstanbul'da

1961 Kyoto doğumlu Noriyuki Abe Studio Pierrot’nun izleyicilerle buluşturduğu Bleach, Yu Yu Hakusho gibi ödüllü animelerin yönetmenliğini yapmıştır. En son animesi Boruto ile dünyayı kasıp kavuran Abe’yi GTO, Kuroshitsuji (Kara Kâhya), Nanatsu no Taizai (Yedi Ölümcül Günah) animelerinden de biliyoruz.