2017 – GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması


7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan COMİKON İstanbul Festvali’nde Comic/Manga/Çizgi Roman kariyeri hedefleyen genç çizerlere özel bir bölüm ayrılarak çalışmalarını sergilemeleri, birbirleriyle ve yayıncılarla paylaşabilmelerini sağlamak amacıyla Çizer/Dojinshi masaları hazırlanacaktır.

Ayrıca, katılımcı çizerlere yönelik olarak “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması”  yapılacak ve ilk üçe “Tamago Ödülleri” verilecektir. Başkanlığını ünlü mangaka Kaneko Atsushi’nin yapacağı, alanında uzman bir jüri tarafından çizerlerin portfolyoları yetenek, yaratıcılık, disiplin ve teknik açılardan değerlendirilecektir. Yarışmaya katılacak olan çizerlerin portfolyoları dışında festivalin temasına uygun olarak “Kitsune/Tilki” konulu bir çalışmayı hazırlayarak, festivalin birinci günü yapılacak değerlendirme sırasında jüriye sunmaları gerekmektedir.

 

Katılım Şartları: 

 • Katılım için yaş sınırı yoktur. Her yaşta “genç” çizere açıktır.
 • Çizer Masalarında yeralmak isteyen adayların aşağıdaki bilgileri en geç 8 Eylül 2017 tarihine kadar JAPON SANAT MERKEZİ’ne iletmeleri gerekmektedir.
  1. COMİKON Çizer Masası Katılım Başvuru Formu
  2. Portfolyo dosyası (pdf formatında),
  3. (Varsa) Çizim örneklerinin bulunduğu site/sayfa/blog vb.,
  4. Bir fotoğraf,
  5. Kısa tanıtıcı yazı.

Bilgiler info@japonsanat.com adresine yollanacaktır. Başvurular internet üzerinden yapılacak, posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 • Yapılan değerlendirme sonucunda kabul edilenler katılım için davet edilecektir.
 • Başvuru ücretsizdir. Kabul edilen katılımcılardan masa katkı payı alınacaktır.
 • Katılımcılar arasında “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması” yapılacak, kazananlara “TAMAGO Ödülleri” verilecektir.

 

 

 

GOLDEN TAMAGO: Birincilik Ödülü. Japon Sanat Merkezi’nin düzenlediği üç aylık, 2.500TL değerindeki MANGA ACADEMY programına ücretsiz katılım hakkı.

SILVER TAMAGO: İkincilik Ödülü.  MANGA ACADEMY programında %50 indirim.

BRONZE TAMAGO: Üçüncülük Ödülü. MANGA ACADEMY programında %30 indirim.

 

* JSM MANGA ACADEMY, Japon Sanat Merkezi tarafından, 16 Ekim 2017’de başlayarak üç ay sürecek, Mangaka yetiştirmeye yönelik atölye çalışmasıdır. Üçer aylık üç modülden oluşan programın sonunda  uygun görülen eserler JSM yayınları tarafından yayınlanacaktır. Detaylı bilgi için: japonsanat.com

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Osmanağa mah. Kuşdili cad. Vişne sok. No:50 K:2 Kadıköy – Istanbul

0216-338 28 26 japonsanat.com